Podrobná pravidla Zářijové výzvy Do práce na kole

V Zářijové výzvě je pouze jedna soutěžní kategorie a to pravidelnost jednotlivců.

  1. Zářijová výzva Do práce na kole se odehrává během Evropského týdne mobility tedy 16.-22. 9. 2018.
  2. Soutěž je určena jednotlivcům, kteří se zaregistrují do 20. září 2018 prostřednictvím registračního systému. Účast v týdenní zářijové výzvě je zcela zdarma.
  3. Každý účastník musí zaznamenávat své jízdy na kole, chůzi či běhání do práce pomocí mobilní aplikace Urban cyclers, Strava, SuperLife či ručním nahráním GPX souborů z jiných aplikací. Třetí možností je ruční vyplnění typické trasy v registračním systému. Z mobilní aplikace Urban Cyclers se vykonané trasy do webového profilu nahrávají automaticky.
  4. Trasy ručně je možné zaznamenat nejpozději do neděle 23. září, 23:59.
  5. Do slosování o výhru se kvalifikuje každý účastník, který během Evropského týdne mobility splnil 100% pravidelnost v ježdění na kole, běhání nebo chození do práce a z práce.
  6. K dosažení 100% pravidelnosti, musí účastník v soutěžním týdnu absolvovat všechny cesty do zaměstnání vlastními silami. 100% pravidelnosti má možnost dosáhnout i účastník, který v tomto týdnu cestuje do práce alespoň 3 dny (částečné úvazky, dovolená). V tomto případě je nutné všech 6 cest (3 do práce a 3 z práce vykonat na kole nebo po svých).
  7. Pokud účastník pracuje o víkendech, je možné si tyto jízdy do soutěže započítat. Počítá se jakákoliv cesta za zaměstnáním, naopak výlety si započítat nelze.
  8. Minimální délka trasy, kterou si mohou účastníci do soutěže započítat, činí 1,5 km (v jednom směru).
  9. Započítávají se i cesty, které jsou zčásti vykonávány jinými dopravními prostředky (vlak, tramvaj, autobus, auto). Minimální délka trasy, na které se pohybujete vlastními silami, musí činit alespoň 1,5 km.
Generální partneři
Národní partneři
Za finanční podpory a pod záštitou
Mediální partneři