Základní informace

Do práce na kole je celostátní výzvou, jejíž 8. ročník se uskutečnil v květnu 2018.

Cílem Do práce na kole je motivovat co nejvíce lidí, aby jako dopravní prostředek po městě používali jízdní kolo nebo jakoukoli bezmotorovou formu dopravy včetně běhu a chůze. Když lidé přestanou denně jezdit autem, zlepší tak nejen svou kondici, náladu a možná i vztahy s kolegy, ale přispějí i k čistšímu ovzduší a celkově příjemnějšímu a bezpečnějšímu městu.

Do práce na kole je týmová soutěž pro všechny, kdo sestaví tým o minimálně dvou a maximálně pěti členech, a pravidelně spolu s kolegy dojíždí během května do práce na kole. V roce 2018 se již potřetí zapojili do soutěže i běžci, chodci, bruslaři, skateboardisti, longboardisti, vozíčkáři…

V rámci soutěže se účastníci mohou zapojit hned do několika soutěžních kategorií zaměřených na pravidelnost, délku jízdy, kreativitu aj. Zaměstnavatelé mohou bojovat o titul „Cyklozaměstnavatel roku“ i v kategorii „Nejlepší vnitrofiremní soutěž“. Smyslem Do práce na kole je totiž také přesvědčit zaměstnavatele, aby svým na kole dojíždějícím zaměstnancům vytvořili potřebné zázemí (stojany, sprchy, šatny…).

Zářijová výzva

Letos se v rámci Evropského týdne mobility uskuteční od 16. do 22. září již druhý ročník Zářijové výzvy Do práce na kole. Zářijová výzva je zkrácenou verzí květnové „hlavní“ soutěže. Je určena pouze pro jednotlivce (nikoliv týmy), kteří své výkony poměří pouze v jedné soutěžní kategorii – pravidelnosti jednotlivců. Více podrobností naleznete v pravidlech Zářijové výzvy. Zářijová výzvy se může zúčastnit kdokoliv a zdarma, bez účastnického poplatku.

Aby vám neunikla žádná novinka, sledujte aktuality zde na webu, náš Facebook a nebo Instagram.

Generální partneři
Národní partneři
Za finanční podpory a pod záštitou
Mediální partneři